Nazwa forum

Opis forum


#16 2011-11-08 00:53:34

nikolina134

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-02
Posty: 9
Punktów :   

Re: stop aborcji

Czytam i czytam, zastanawiam się czy coś napisać
Zacznę od przytoczenia wypowiedzi Weroniki.

''Z tego co kojarzę, to owszem jest dużo treści o aborcji ale są one w internecie gdzie trzeba włożyć trochę pracy żeby znaleźć coś na temat aborcji, a nie iść do sklepu i wykładają kawę na ławę'' - odnosi się to do wypowiedzi Wojtka.
Słuchaj, wytłumacz mi co jest trudniejszego w wygodnym usadowieniu swojego tyłka przed komputerem wpisania w GOOGLE.PL odpowiednich haseł i poczekanie kilku sekund na wyświetlenie się ok. pół miliona stron, na których znajdę odpowiedzi na pytania, zaczynając od tego 'czym jest aborcja', a kończąc na adresie miejsca, gdzie mogą mi ją wykonać. Niż pójście do Empiku wybranie książki i przeczytanie jej. Myślę, że nic trudniejszego, a wręcz przeciwnie. Co do młodych nastolatek, one myślę wiedzą więcej niż nam się wydaję. Z kolei można by powiedzieć, że skoro tyle wiedzą to powinny też wiedzieć jakie 'ryzyko' niesie za sobą seks i powinny wiedzieć jakie konsekwencje trzeba ponieść, za chwilową głupotę - tak bo seks w wieku 13-14 lat nie jest czymś normalnym( jak dla mnie ). Ale ta kwestia pozostawia wiele do życzenia. Ale mówię o nich bo rozchodzi się o to aby książka nie znalazła się w dziale dla młodzieży, kochana...która mądra, pewna siebie dziewczyna, która zna swoje prawa sięgnie po tą książkę, przeczyta ją i stwierdzi 'a dobre rozwiązanie problemu' ? Żadna, bo taka dziewczyna nie sięgnie po taką książkę, dla niej ona nie będzie po prostu warta przeczytania. A taka dziewczyna, która nie zdaję sobie sprawy z tego co chce zrobić, taka która( posłużę się zwrotem użytym przez naszą Panią dr.) 'nie kocha siebie'  to i tak, i tak znajdzie coś co ją skłoni do tego czynu...czy to będzie książka( w co wątpię, bo czasami głupio jest i taką książkę kupić czy poczytać), czy wybierze łatwiejszy i intymniejszy sposób i włączy strony w internecie...
Podsumowując sądzę, że wycofanie książki ze sprzedaży, czy po prostu danie jej do innego działu nic nie wskóra... Nie czytałam książki, nie wiem, nie znam treści, ale być może kobieta, która nic nie wie na temat aborcji czegoś dowie się z tej książki i poleci zupełnie w drugą stronę...zrozumie, że wtedy wyrządzi krzywdę nie tylko dziecku, ale także sobie.
Osobiście jestem stanowczą przeciwniczką aborcji, z tego względu, że ciąża to nie kara...to nie coś co spada na nas od tak...my w pewnym sensie możemy to zaplanować, ale zawsze musimy liczyć się z konsekwencjami. Oczywiście jak zawsze są wyjątki od reguły... ale to już za dużo gadania.

Podsumowując po raz drugi. Książka niech sobie trafia gdzie ma ochotę, mądre kobiety i tak jej nie przeczytają a głupim i tak już nic nie zaszkodzi, ani nie pomoże...  ;] Dziękuję.

Ostatnio edytowany przez nikolina134 (2011-11-08 00:55:16)

Offline

 

#17 2011-11-08 02:55:00

michal

Modek

196330
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 15

Re: stop aborcji

Masz na pewno rację co do tego, że jakieś tam młode dziewczyny wiedzą "co i jak", wiedzą czego szukają i wiedzą jak "same siebie usprawiedliwić" jak by co. Ale i tak myślę, że chociaż jedna lub dwie osoby, jeśliby dzięki przeniesieniu, tej akurat książki, na inną półkę, niedoświadczyły jej zbrodniczej demagogii, to już byłby sukces.
Nie chodzi mi w żadnym wypadku o jakieś moralizowanie.
Bardziej mnie rusza wprowadzanie takich "rozwiązań" jako pseudo-normę społecznych zachowań. To nie jest sprawa jakiegoś jarania jointów czy innych politycznych bzdur, to akurat przekłada się na życie lub śmierć.

edit: wywaliłem początkowy fragment tego posta, ponieważ był rezultatem mojej wczorajszej "niedyspozycji" umysłowej zostawiłem właściwie to o co mi chodziło, czyli ostatni akapit.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.a7x.pun.pl www.esperanna.pun.pl www.narutoshippuuden1.pun.pl www.phone.pun.pl www.coshotel.pun.pl